Aktualności

 

Pasaż Golubsko-Dobrzyński: skomercjalizowany, w stanie surowym zamkniętym

– Budowa idzie zgodnie z planem, osiągnęliśmy stan surowy zamknięty. Rozpoczynamy wykańczanie lokali, które niebawem przekażemy najemcom. Termin otwarcia na koniec marca 2022 jest niezagrożony. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Generalnym Wykonawcą firmą Gra-Mar – mówi dla Retailnet Fabian Eryk Barbarowicz, wspólnik zarządzający TUF Real Estate Polska.

 

Przeczytaj więcej na:    .

 

Pasaż Kępiński z pozwoleniem na budowę i podpisaną umową z Lidl.

– TUF RE zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami doprowadziło do zawarcia umowy najmu z Lidl, który w Pasażu Kępińskim otworzy swój pierwszy i jedyny sklep w powiecie kępińskim. Niezmiernie cieszymy się, że sieć Lidl jako pierwsza podpisała umowę i zdecydowała się otworzyć sklep w naszym parku handlowym. Lidl spośród różnych projektów wybrał naszą lokalizację i będzie stanowił rdzeń naszego obiektu, który otworzymy w 2023 roku. – Fabian Eryk Barbarowicz, Wspólnik Zarządzający w TUF Real Estate Polska

 

 

Przeczytaj więcej na:    .  

Współpraca z Grupą LCP nabiera rozpędu – kolejne transakcje w realizacji.

–  Nasza współpraca z LCP Group trwa już od paru lat a dotychczasowe transakcje uznajemy za bardzo udane. Mając po drugiej stronie stabilny, profesjonalny a przede wszystkim wiarygodny podmiot pracuje się bardzo komfortowo. To naprawdę szczera i partnerska relacja biznesowa, która mam nadzieję, będzie kontynuowana w przyszłości, – Fabian Eryk Barbarowicz, Wspólnik Zarządzający w TUF Real Estate Polska

 

 

Przeczytaj więcej na:  

Przyspieszamy z rozwojem, w przygotowaniu mamy 5 nowych projektów.

– Ostatnie kilka miesięcy upłynęło nam na intensywnym pozyskiwaniu nowych, atrakcyjnych pod kątem inwestycji handlowych, lokalizacji. Dotychczas rocznie zabezpieczaliśmy zwykle jeden grunt inwestycyjny, natomiast w ostatnim roku tzw. covidowym przybyły nam aż trzy kolejne i ciągle pracujemy nad pozyskaniem nowych terenów. To oznacza, że znacznie przyspieszamy także z budowami, komercjalizacją i kolejnymi procesami inwestycyjnymi – mówi Fabian Eryk Barbarowicz, Wspólnik Zarządzający TUF RE.

 

Przeczytaj więcej na:  

 

Rozpoczynamy realizację pierwszego parku handlowego w powiecie kępińskim. Pasaż Kępiński zostanie otwarty w 2023 roku.

– Jesteśmy ogromnie zadowoleni, że w ramach naszej strategii inwestycyjnej, wybudujemy dla mieszkańców Kępna, Baranowa i całego powiatu, nowoczesny park handlowy z komplementarną ofertą handlowo-usługową. Od kilku lat, z powodzeniem, staramy się wzbogacać tkankę handlową w miastach powiatowych, które dotychczas były pomijane. Dla nas inwestycja w tym regionie jest priorytetowa, bo wiemy, że w mieście podejmowano już próby realizacji obiektów handlowych, ale ostatecznie żaden projekt nie został dokończony. – mówi Fabian Eryk Barbarowicz, Wspólnik Zarządzający w TUF Real Estate Polska.

 

Przeczytaj więcej na:   

 

Rozpoczęliśmy budowę Pasażu Golubsko-Dobrzyńskiego

Ruszyliśmy z budową nowego projektu handlowego w mieście Golub-Dobrzyń, na początku czerwca br. generalny wykonawca – firma Gra-Mar rozpoczęła prace rozbiórkowe. Planowany termin otwarcia to marzec 2022 r. Warto podkreślić, że obiekt już przed rozpoczęciem budowy został w pełni skomercjalizowany – mówi Fabian Eryk Barbarowicz, Wspólnik Zarządzający w TUF Real Estate Polska

 

Przeczytaj więcej na:  

                     

 

Otworzyliśmy Pasaż Warmiński!
26 marca 2021 oficjalnie oddaliśmy do użytku mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego i okolic 14 sklepów o łącznej powierzchni ok. 6 tyś mkw. Pierwszy dzień funkcjonowania nowych sklepów przyciągnął sporo klientów.

Na uroczyste otwarcie przybyli samorządowcy – Starosta Lidzbarski Jan Harhaj, jego zastępca Jarosław Kogut, Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski oraz Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis. O godzinie 12.00 przedstawiciele władz razem z Fabianem Erykiem Barbarowiczem, Wspólnikiem Zarządzającemu TUF Real Estate Polska, symbolicznie przecieli wstęgę otwierając oficjalnie Pasaż Warmiński.

 

Przeczytaj więcej na:  

 

 

Zakończyliśmy komercjalizację Pasażu Warmińskiego.

Pod koniec 2020 roku mieliśmy podpisane umowy najmu, które stanowiły blisko 90 proc. komercjalizacji Pasażu Warmińskiego. Jednak jesienne locdowny ponownie wydłużyły rozmowy z najemcami. Na dzień dzisiejszy możemy pochwalić się pełnym obłożeniem projektu. Dodam, ze wszystkie lokale zostały wynajęte na dwa miesiące przed oficjalnym terminem otwarcia – mówi Fabian Eryk Barbarowicz, Wspólnik Zarządzający w TUF Real Estate Polska.

 

 

Przeczytaj więcej na:    

 

Rozpoczynamy nowy projekt w Grodzisku Wielkopolskim.

– Kierunek jaki obraliśmy kilka lat temu to miasta powiatowe, które nie posiadają nowoczesnego, komplementarnego obiektu handlowego. Staramy się zmieniać, na tyle ile możemy, mniejsze miejscowości, które przez lata były pomijane. Dlatego Grodzisk Wielkopolski idealnie wpisuje się w naszą strategię inwestycyjną. To bardzo perspektywiczne miasto liczące 15 tys. mieszkańców, o dużym potencjale rozwoju i wysokiej sile nabywczej – mówi Fabian Eryk Barbarowicz, Wspólnik Zarządzający w TUF Real Estate Polska.

 

Przeczytaj więcej na:    

 

Skomercjalizowaliśmy Pasaż Golubsko-Dobrzyński już w ponad 60 procentach.

– W Golubiu-Dobrzyniu tworzymy nowoczesny pasaż handlowy o powierzchni ok. 3,5 tys. mkw. Obecnie kończymy prace projektowe obiektu i koncentrujemy swoje działania na wynajmie. Podpisaliśmy już umowy najmu z CCC, Pepco, KiK i Media Expert, prowadzimy również zaawansowane rozmowy z topową marką drogeryjną oraz największym polskim sklepem sportowym. Prognozujemy, że na koniec roku będziemy mogli pochwalić się pełnym wynajęciem Pasażu – mówi Fabian Eryk Barbarowicz, Wspólnik Zarządzający w TUF Real Estate Polska.

Przeczytaj więcej na:    

 

           

 

Mimo pandemii proces inwestycyjny Pasażu Warmińskiego i Pasażu Golubsko-Dobrzyńskiego nie został zakłócony.

Pandemia sama w sobie nie wpłynęła bezpośrednio na proces realizacji obydwu parków handlowych, ale nieznacznie go wydłużyła. Obecnie w Pasażu Warmińskim osiągnęliśmy stan surowy otwarty. Poziom komercjalizacji tego projektu przekroczył 90 procent i zapewne do końca roku podpiszemy umowy najmu na ostatnie lokale. Jeśli chodzi o inwestycję w Golubiu-Dobrzyniu to kończymy prace projektowe i jednocześnie koncentrujemy się na komercjalizacji. – mówi Fabian Eryk Barbarowicz, wspólnik zarządzający TUF RE.

 

 

Przeczytaj więcej na:

 

Wciąż poszukujemy nowych terenów pod inwestycję i intensywnie działamy nad realizacją rozpoczętych projektów.

Biorąc pod uwagę tegoroczną sytuację rynkową, otwarcie naszego następnego projektu – Pasażu Warmińskiego, w porozumieniu z najemcami, przełożyliśmy na marzec 2021 r. Prace nad Pasażem Golubsko-Dobrzyńskim postępują zgodnie z planem. Przygotowujemy kolejne dwa projekty, z którymi wyjdziemy na rynek jeszcze w tym roku – tłumaczy Fabian Eryk Barbarowicz, wspólnik zarządzający TUF RE.

Przeczytaj więcej na:    

 

Eksperci rynku nieruchomości podkreślają, że mocną stroną parków handlowych jest ich przystosowanie do szybkich codziennych zakupów blisko domu.

— Nieruchomości to wciąż bezpieczna przystań dla kapitału. Nawet jeśli w krótkim okresie pojawiłyby się pewne ruchy cen, to w długiej perspektywie ich jakość jako aktywa się nie zmienia. Udowodnił to choćby kryzys 2008 r. W dłuższej perspektywie doświadczenie pandemii powinno nawet wzmocnić segment retail parków, bo ostrożność będzie nakazywała unikanie dłuższych podróży nie tylko na wakacje, ale też na zakupy — mówi Radosław Jarmuła.

Przeczytaj więcej na:  .

 

 

 

Mateusz Świętochowski, Dyrektor Operacyjny w TUF Real Estate, o rosnącym znaczeniu parków handlowych podczas pandemii.

Spółka TUF Real Estate, pomimo istniejących ograniczeń związanych z pandemią COVID19, kontynuuje budowę parku handlowego w Lidzbarku Warmińskim i planuje kolejne inwestycje w nowych lokalizacjach. O istotnych cechach jakie posiadają realizowane przez spółkę parki handlowe, a także o rosnącym znaczeniu tego typu projektów w czasach epidemii rozmawiamy z Mateuszem Świętochowskim Dyrektorem Operacyjnym w TUF Real Estate Polska.

 

Przeczytaj więcej na:

 

Generalny Wykonawca planowo rozpoczął budowę Pasażu Warmińskiego.

Na początku marca podpisaliśmy umowę z Generalnym Wykonawcą na realizację Pasażu Warmińskiego w Lidzbarku Warmińskim. Wykonawcą inwestycji została ILHO PL S.A. z siedzibą w Warszawie, z której usług TUF Real Estate korzystało już przy budowie Pasażu Chełmińskiego. Inwestycja prowadzona będzie na terenie miasta przez osiem miesięcy bezpośrednio przy drodze krajowej 51 relacji Olsztyn-Lidzbark Warmiński. Otwarcie Pasażu Warmińskiego planowane jest na koniec listopada 2020 roku.

 

Przeczytaj więcej na:     

 

TUF Real Estate zrealizuje park handlowy w Golubiu-Dobrzyniu.

Rozpoczęliśmy proces komercjalizacji oraz prace przygotowawcze do realizacji Pasażu Golubsko-Dobrzyńskiego. W ramach pasażu powstaną dwa budynki o łącznej powierzchni najmu około 3,5 tys. mkw. i parking na blisko 100 aut. Za projekt odpowiada pracownia Pejot Studio.

 

 

Przeczytaj więcej na:    

Kolejni najemcy dołączają do Pasażu Warmińskiego w Lidzbarku Warmińskim. Tym razem jest to operator spożywczy Biedronka i drogeria Rossmann.

Przeczytaj więcej na:    

Pasaż Chełmiński już otwarty!
28 listopada otworzyliśmy pierwszy nowoczesny park handlowy w Chełmnie. Pasaż Chełmiński zajmuje powierzchnię 5,8 tys. mkw.

Budowę Pasażu Chełmińskiego rozpoczęliśmy na początku 2019 roku i trwała zaledwie 10 miesięcy. Oficjalne otwarcie obiektu miało miejsce 28 listopada br. W uroczystości wzięli udział najważniejsi przedstawiciele miasta m.in. Starosta Chełmiński Zdzisław Gamański i Burmistrz Miasta Artur Mikiewicz.

W trzech budynkach udostępniliśmy powierzchnię licząca 5,8 tys. mkw. GLA oraz parking na ponad 170 aut. W parku handlowym znajdują się sklepy polskich i zagranicznych marek sieciowych, między innymi: Pepco, Rossmann, CCC, Martes Sport, KIK, Media Expert, Dealz, Gzella, PLUS GSM, butik La Dama, placówka bankowa – BS Toruń, a także operator spożywczy Biedronka.

Autorem jak i zarazem biurem odpowiedzialnym za proces administracyjny Pasażu Chełmińskiego jest pracownia architektoniczna PEJOT STUDIO. Natomiast Generalnym Wykonawcą inwestycji została firma ILHO PL S.A.

 

Przeczytaj więcej na:    

W połowie listopada rozpoczęliśmy pierwsze prace budowlane na terenie Pasażu Warmińskiego. Generalnym wykonawcą będzie, współpracująca już z nami przy innych inwestycjach, firma Ilho PL S.A.

 

Przeczyta więcej na:    

Otrzymaliśmy decyzję o pozwoleniu na użytkowanie Pasażu Chełmińskiego. Otwarcie 28.11.2019 !

Do grona naszych najemców w Pasażu Warmińskim dołącza Smyk !

 

Przeczytaj więcej na: 

Uzyskaliśmy ostateczną decyzję o pozwoleniu na budowę Pasażu Warmińskiego. Autorem jak i zarazem biurem odpowiedzialnym za proces administracyjny jest pracownia architektoniczna PEJOT STUDIO. Pierwsze prace budowlane na terenie inwestycji rozpoczynamy jesienią a otwarcie nastąpi w listopadzie 2020 roku.

 

Przeczytaj więcej na: 

TUF Parki przekształciły się w Pasaż Chełmiński i Pasaż Warmiński

– Naszym zdaniem szyld Pasaż Chełmiński i Pasaż Warmiński w doskonały sposób odzwierciedla charakterystykę realizowanych przez nas projektów, które są dostosowane do potencjału danej lokalizacji i siły nabywczej mieszkańców – mówi Fabian Eryk Barbarowicz, Dyrektor Zarządzający TUF Real Estate Polska.

 

Przeczytaj więcej na:

 

Rozpoczęliśmy procedury uzyskania pozwolenia na budowę Pasażu Warmińskiego. Współpracująca z nami pracownia architektoniczna Pejot Studio złożyła wniosek wraz z kompletem dokumentów i projektem architektonicznym.

Sfinalizowaliśmy zakup części gruntu w Lidzbarku Warmińskim pod budowę Pasażu Warmińskiego.

Skomercjalizowaliśmy Pasaż Warmiński w ponad 60%. Do grona najemców dołączają: KIK oraz PEPCO.

   

Podpisaliśmy umowę najmu z kolejnym dużym Najemcą lokalu w Pasażu Chełmińskim.

Do grona naszych najemców dołącza Media Expert, tym samym Pasaż Chełmiński skomercjalizowany jest już w 90%.

Podpisaliśmy nasze pierwsze umowy najmu lokali w Pasażu Warmińskim.

Osiągnęliśmy 30% komercjalizacji. Wśród najemców operatorzy takich marek jak: CCC, Martes Sport oraz Media Expert.

        

Rozpoczęliśmy  prace budowlane  związane z budową Pasażu Chełmińskiego.

Osiągnęliśmy 80% komercjalizacji Pasażu Chełmińskiego. Wśród naszych najemców operatorzy takich marek jak: CCC, KIK, PEPCO

       

Ustalenie potencjalnego składu najemców w Pasażu Warmińskim i rozpoczęcie komercjalizacji.

Podpisaliśmy  umowę o roboty budowlane z firmą Ilho PL S.A. oraz przekazaliśmy teren budowy.

Przewidywany termin otwarcia Pasażu Chełmińskiego 28.11.2019 r.

Podpisaliśmy pierwsze kompleksowe umowy najmu lokali w Pasażu Chełmińskim.

Osiągneliśmy 40% komercjalizacji. Wśród najemców operatorzy takich marek jak: Biedronka, Martes Sport, Rossmann.

       

Przeprowadziliśmy  konkurs ofert na Generalnego Wykonawcy Pasażu Chełmińskiego.

Nawiązaliśmy  współpracę i rozpoczęliśmy negocjację  umowy o generalne wykonawstwo z doświadczoną firmą Ilho PL S.A.

Rozpoczęliśmy rozbiórkę hal produkcyjnych i magazynowych, znajdujących się na terenie naszej inwestycji. Tym samym rozpoczynamy przygotowanie gruntu pod budowę Pasażu Chełmińskiego.

Sfinalizowanie zakupu terenu przy ul. Polnej 18 w centrum Chełmna, blisko marketów Lidl i Tesco.

Zabezpieczenie gruntu o powierzchni ok. 2 ha pod drugi TUF Park – Pasaż Warmiński w Lidzbarku Warmińskim.

Uzyskanie pozwolenia na budowę Pasażu Chełmińskiego.

Przeprowadzenie konkursu ofert – wybór Studia Projektowego.

Nawiązanie współpracy z biurem architektonicznym Pejot Studio.

Zabezpieczenie gruntu w Chełmnie. Podpisanie umowy przedwstępnej na zakup terenu o powierzchni ok. 2 ha pod pierwszy TUF Park – Pasaż Chełmiński.